To projekt, jaki planuje zrealizować Stowarzyszenie Miłośników Dzięgielowa. Będą warsztaty, plener malarski, wystawa. – Obrazy, które powstaną będą sławić piękno Dzięgielowa – wyjaśnił odbierając umowę na dotację Bartłomiej Cywka – prezes Stowarzyszenia.

A dlaczego miłośnicy Dzięgielowa postanowili sławić piękno swej Małej Ojczyzna akurat pędzlem? – W obecnych czasach bardzo duży nacisk kładzie się na rozwijanie zdolności informatycznych/technologicznych oraz sportowych. Coraz mniej organizuje się wydarzeń artystycznych. W Dzięgielowie organizowane są m.in. zawody sportowe (biegi górskie i wyścigi na rowerach), szkolenia z gier logicznych, wydarzenia religijne, ale brak jest warunków dla rozwoju zdolności artystycznych. Z uwagi na korzystanie z komputerów, wiele osób nie potrafi pisać ładnie piórem/długopisem oraz naszkicować/namalować otaczających zabudowań, fauny i flory. W związku z powyższym oraz z postulatami mieszkańców Dzięgielowa, że brakuje w naszej miejscowości wydarzeń związanych ze sztuką i tym samym nie mają możliwości pokazania swoich indywidualnych talentów, chcemy stworzyć warsztaty artystyczne i plener malarski dla dzieci, dorosłych i seniorów – dla osób zainteresowanych rozwijaniem swoich pasji i talentów – wyjaśniają organizatorzy projektu.

Warsztaty poprowadzą profesjonaliści zajmujący się kształceniem artystów. Z dotacji zakupione zostaną materiały plastyczne np. farby, pędzle, sztalugi. A zwieńczeniem warsztatów i pleneru malarskiego będzie wystawa prac plastycznych podsumowujących całość, która będzie prezentowana na tablicach. „Lubisz malować faunę i florę? Chcesz namalować swój obraz? Stowarzyszenie Miłośników Dzięgielowa zaprasza do udziału w projekcie „Dzięgielów pędzlem malowany”. Warsztaty artystyczne i plener malarski dla uczniów, dorosłych i seniorów. Udział jest bezpłatny. Zapraszamy! Przyjdź i namaluj swój własny obraz. Szczegóły można uzyskać dzwoniąc na numer telefonu 600 346 627 – zachęcają organizatorzy.

Stowarzyszenie Miłośników dzięgielowa na realizację projektu pozyskało dotację z programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, który na terenie naszego powiatu od 11 lat koordynuje Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej.

Więcej informacji o działalności SCMT i całym programie można przeczytać na www.scmt.cieszyn.pl

(indi) www.ox.pl